ПОВСЯКДЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ОСВІТЯН КРІЗЬ ПРИЗМУ АУДІОВІЗУАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ ДОБИ

Authors

Keywords:

повсякдення, тоталітаризм, повсякденна культура, культура

Abstract

Попри плани В. Леніна «збудувати соціалізм з тих людей, які виховані капіталізмом, ним зіпсовані, розбещені, але ним же і загартовані до боротьби», провести радянську модернізацію, не структурувавши колективну пам’ять і спільні уявлення про майбутнє аморфних мас переважно аграрного населення, виявилося не так вже й просто. Під час модернізації прагматичний аспект взяв гору та підпорядкував собі культурно-ідеологічний. У результаті концепція «нової людини» – «творця нового світу» перетворилася на концепцію «людини-гвинтика». Ця нова метафора сприяла легітимації жорсткої індустріалізації, яка поширювалася також і на відчуття та свідомість.
У даному контексті, як один з найважливіших інструментів для пропаганди та формування нової колективної пам’яті, плакат викликає особливий інтерес. Плакат має короткий та зрозумілий лозунг, доступний для людей будь-якого рівня освіти, він є простим в виготовленні та досить ефективним інструментом пропаганди, зокрема, для масової аудиторії. Плакат за радянської доби був популярним засобом трансляції інформації, ідей та пропаганди.


Повсякдення українців в умовах тоталітаризму

Downloads

Pages

166-198

Published

December 29, 2023

Details about this monograph

ISBN-13 (15)

978-966-2538-93-9

How to Cite

Тарас. (2023). ПОВСЯКДЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ОСВІТЯН КРІЗЬ ПРИЗМУ АУДІОВІЗУАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ ДОБИ. In Повсякдення українців в умовах тоталітаризму (pp. 166–198). Press of the Poltava V.G. Korolenko National Pedagogical University. https://doi.org/10.33989/pnpu.349.c1406